---A 6---
Portal Plastyczny
Znajd w plastycznym:

Pisaki Pędzelkowe Brushmarker Pro Karin - cz.II

Kolorystyka

… jest obłędna. Można tu znaleźć 60 kolorów, które dodatkowo można rozjaśniać i mieszać – istna fontanna barw. Z nieznanych mi przyczyn większość producentów nie oferuje pełnej, nasyconej, wyraźnej czerwieni. Na szczęście w przypadku markerów Karin tego problemu nie ma. Oprócz kilku wariantów mamy kolor nazwany po prostu Red, który co prawda przy lekkim docisku jest nieco blady, ale przy pełnym nasyceniu jest prawdziwą czerwienią. Na kolory Brushmarkerów na pewno nie można narzekać.

Producent oferuje zestaw z pełną gamą 60 kolorów, a także 5 zestawów tematycznych po 12 markerów oraz zestaw Basic z głównymi kolorami. Jest z czego wybierać, a wybredni mogą skompletować swój arsenał samodzielnie, wybierając pojedyncze kolory i kupując do nich pudełko. Podkreślę to jeszcze raz, mimo iż wcześniej już o tym pisałem, że kolory markerów można mieszać poprzez pomalowanie końcówek, a także rozjaśniać blenderem. Wracam do tego, bo sądzę, że to w kolorowaniu Brushmarkery sprawdzą się najlepiej, a te możliwości są ich cechą wyróżniającą i w zasadzie ogranicza je tylko wyobraźnia użytkownika.

Pisaki Brushmarker Pro przykład zastosowania

Cena

Około 6 PLN za sztukę i jeszcze taniej w zestawach. To jest coś, co wyróżnia Brushmarkery na tle konkurencji. Water Colour Marker firmy Winson&Newton to wydatek ponad dwukrotnie wyższy. Kuretake Clean Color kosztują dwa razy więcej.

Porównywalne w cenie są brush peny od Ecoline, ale ich charakterystyka jest zupełnie inna, na czele z filcową końcówką, której jakość (a w zasadzie głównie trwałość) nie jest najwyższa. Tutaj polski producent pozytywnie zaskoczył. Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowa „promocja” na czas wchodzenia na rynek.

Podsumowanie

Porównanie pisaków

Generalnie jest nieźle. Uplasowałbym Brushmarkery gdzieś w środku stawki. Nie są wybitne, ale są solidną bazą i dzięki swojej specyfice na pewno znajdą zwolenników. Doskonale sprawdzą się w kolorowaniu (mieszanie kolorów wychodzi obłędnie, również na samych końcówkach, które dodatkowo szybko się same czyszczą), ale moim zdaniem nie jest to produkt do bardziej precyzyjnych rzeczy (mimo iż napis na korpusie pisaka zachęca do wykorzystywania go w kaligrafii).

Modelowanie linii jest ograniczone głównie ze względu na ilość atramentu, która jest doprowadzana do końcówki, jak również prawdopodobnie przez jego skład. Zastanawiam się, ile w kwestii jakości linii zmieniłoby samo zastąpienie obecnej końcówki prawdziwym włosiem. Mam nadzieję, że kiedyś się dowiemy. Cena jest przystępna, więc każdy może ten produkt wypróbować i sprawdzić, czy nadaje się akurat do jego potrzeb.

Plusy
+ bogata kolorystyka
+ trwała, elastyczna, nylonowa końcówka
+ praktyczne etui
+ możliwość mieszania kolorów już w końcówce pisaka
+ atrakcyjna cena
Minusy
- miękkość końcówki może utrudniać pracę nad detalami
- tusz schnie długo, co sprzyja przypadkowemu rozmazywaniu

Powrót do części pierwszej recenzji >

Poniżej fotografie prac Pawła Staromłyńskiego, które powstały przy okazji testów

Przykładowe prace wykonane pisakami Brushmarker Pro

Przykładowe prace wykonane pisakami Brushmarker Pro

Przykładowe prace wykonane pisakami Brushmarker Pro

  |  Wr do kategorii Artykuły Plastyczne » 

Wszystkie zastrzeone znaki towarowe uyte przez Serwis zostay wykorzystane tutaj jedynie w celach informacyjnych.

Copyright © 2005 - 2024 Plastyczny.pl, Art-serwis, Ads & Kappa Style